En İyi 6 E-Kitap Uygulaması

1-)MOON+ READER

Bu uygulama Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca gibi toplamda 42 dili destekliyor. Yüksek görüntü kalitesi sayesinde, okuyucunun göz sağlığına yönelik önemli bir şikâyeti olmuyor. Gece ve gündüz olarak iki farklı modda okumalar yapabileceğiniz uygulama, ücretli versiyonu karşılığında parola ile hesap yönetme, reklam çıkarmama, okuma istatistikleri sunma gibi hizmetler veriyor. Ayrıca dropbox üzerinden kaldığınız yeri kaydedebilir ve birden çok cihazdan da giriş yapabilirsiniz.

 

2-)KOBO

Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Felemenkçe, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce ve Japonca dillerini destekleyen şahane bir uygulama. Ekran parlaklığı ve kelime boyutlarını kişiselleştirebiliyorsunuz. Ekranınızı yatay ve dikey olarak kullanabilme seçenekleriniz var. Kobo ayrıca okuma alışkanlıklarınızdan hareketle size öneriler sunuyor. Facebook, Twitter ve Instagram’da da paylaşım yapmanızı sağlayan uygulamayı birden fazla cihazda kullanabiliyorsunuz.

 

3-)WATTPAD

Son zamanlarda kendini sürekli güncelleyerek yenileyen uygulama Türkçe, Almanca, Fransızca, Çince, İngilizce ve İtalyanca gibi toplam 24 dili destekleyen bir özelliğe sahip. Wattpad ile e-kitaplara ücretsiz şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca üye olduğunuz takdirde kitaptan makaleye kadar kendi yazılarınızı da paylaşabiliyorsunuz.

 

 

4-)BLUEFİRE

Parlaklık, yazı ayarları, font gibi okurun kişiselleştirmek istediği tüm özelliklere sahip bir mobil uygulama. Kitaplığınıza cihazınızdan ya da satın alma yoluyla kitap ekleyebiliyorsunuz. Yaptığınız ayarlamaları ön izleme özelliği sayesinde test edebiliyorsunuz. Uygulama kelime ya da cümleleri vurgulamanızı ve sosyal medya kanallarında paylaşmanızı da sağlıyor.

 

 

5-)GOOGLE BOOKS

Google, girdiği pek çok sektörün yanı sıra yayıncılığa el atmış durumda ve bunu çok başarılı şekilde yürütüyor. Google Play üzerinden dünya klasiklerine ücretsiz erişebilir, çok satanlar ve yeni çıkanlar listesine göz gezdirebilirsiniz. Suç, fantezi, bilim kurgu gibi onlarca değişik türde kitabı içeren uygulamada milyonlarca kitabı bir arada bulabilirsiniz.

 

 

6-)SCRİBD

Scribd’in her e-kitap uygulaması ile ortak noktaları bulunmakla birlikte, sunduğu hizmetlerin oranı oldukça yüksek. İngilizce, Almanca, Fransızca başta olmak üzere toplamda 90 dili destekleyen bir uygulama. Ayrıca çok çeşitli uzantılara sahip dosyaların tamamını açabiliyor. Abonelik uygulamaları ile bilinen Scribd üzerinden aynı zamanda çizgi roman ve sesli kitap da satın alabilirsiniz.